Wojewódzkie i diecezjalne dożynki w Rzeszowie

W ostatnią niedzielę sierpnia, jak co roku, w rzeszowskiej katedrze odprawiona została uroczysta msza w intencji rolników z całego województwa podkarpackiego. Udział w niej wzięli także parafianie łąccy. Wśród nich była również delegacja Stowarzyszenia „Wszyscy Razem”, która przywiozła wieńce dożynkowe na dowód wdzięczności za Boże błogosławieństwo przy zbiorze tegorocznych plonów.

Zanim rozpoczęto uroczystości, wszystkie delegacje z wieńcami zostały serdecznie powitane przez ks. kan. Jerzego Uchmana, diecezjalnego duszpasterza rolników. Zaraz po tym nastąpił półgodzinny program słowno-muzyczny w wykonaniu Zespołu Ludowego „Twierdzanie”, chóru „Sokół” oraz Strażackiej Orkiestry Dętej z Frysztaka.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył krajowy duszpasterz rolników, sufragan rzeszowski bp. Edward Białogłowski. On też wygłosił homilię i udzielił błogosławieństwa wszystkim wiernym, którzy poświęcają się pracy na roli, a także dbają o kultywowanie tradycji.

Po mszy nastąpiła prezentacja wszystkich wieńców. Każda delegacja otrzymała przy tym pamiątkowy dyplom.

W uroczystościach wzięło udział kilkuset rolników nie tylko z diecezji rzeszowskiej, ale z całego województwa podkarpackiego.