Wieczór kolęd 2013

W niedzielne popołudnie 20 stycznia br., w Domu Strażaka w Łące odbył się wieczór kolęd, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem”. Coroczne spotkania, na których mieszkańcy Łąki wspólnie śpiewają kolędy i pastorałki stają się już niejako miejscową tradycją.

W tym roku zebrani w łąckiej remizie goście kolędowali przy akompaniamencie grupy wokalno-instrumentalnej w składzie: Justyna Madej, Samuel Madej, Julia Madej, Weronika Madej, Róża Madej, Daria Madej, Rita Madej, Ewa Inglot, Agnieszka Inglot, Ferdynand Ciasnocha i Jacek Siłka. Po wspaniałych występach zespołu, swoim śpiewem i grą na gitarze zachwycił nas o. Marek Socha z Terliczki.

Swoją obecnością zaszczycili nas także: ks. wikariusz Tomasz Ryczek, ks. kapelan Władysław Sidor oraz Siostry Opatrzności Bożej oraz licznie przybyli mieszkańcy Łąki.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą oraz krótkim słowem, które skierował do nas ks. wikary:

Jesteśmy dziś wezwani do tego, żeby się przebudzić śpiewając i słuchając śpiewu, tych pięknych tekstów, radując się melodią i tą modlitwą. Dzisiaj mamy być, jak pasterze – oderwać się od pilnowania swojego dobytku doczesnego […] po to, żeby kontemplować, rozważać i żeby się cieszyć Chrystusem nowo narodzonym. I ten cel niech nam przyświeca, byśmy się na chwilę jeszcze raz oderwali, żebyśmy całe swoje serce włożyli w to śpiewanie […], żeby  to była wspólna modlitwa,  żebyśmy umieli się cieszyć naszą wiarą że Chrystus przychodzi do nas i stał się człowiekiem, żeby każdą naszą sytuację życiową przeżyć i żeby ją uświęcić, żeby wlać w nią swoją boską radość, żebyśmy byli radosnymi ludźmi.

Miłym zaskoczeniem dla organizatorów była bardzo wysoka frekwencja. Mimo to każdy z gości mógł spędzić ten czas w ciepłej, rodzinnej atmosferze przy herbacie i symbolicznym poczęstunku.