Wieczór kolęd 2014

5 stycznia, w pierwszą niedzielę 2014 roku, już po raz kolejny w Domu Strażaka w Łące odbyło się spotkanie kolędowe. Imprezę zorganizowali, jak co roku, członkowie stowarzyszenia „Wszyscy Razem”. Jak co roku, ku uciesze organizatorów, udział w spotkaniu wzięło bardzo wielu mieszkańców naszej wsi.

Podczas tegorocznego wieczoru kolęd przed licznie zgromadzonymi mieszkańcami Łąki wystąpiło kilka grup wokalno-instrumentalnych. Były to: kapela ludowa z Łąki, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego w miejscowej parafii, orkiestra, której przewodził pan Jacek Siłka oraz Zespół Śpiewaczy i Kapela „Wolanie” z Woli Małej. Ostatnia grupa w sposób szczególny zachwyciła gości krótką inscenizacją jasełkową, obrazującą sposób, w jaki kolędowano dawniej w polskich wsiach.

Swoją obecnością zaszczycili nas także: proboszcz miejscowej parafii, ks. Wiesław Rafacz, który przywitał wszystkich gości i skierował do nich krótkie słowo, wikariusz, ks. Tomasz Ryczek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebownisku, Wiesław Sierżęga.

Podczas spotkania funkcję konferansjera pełniła prezes naszego stowarzyszenia, pani Maria Kloc.