Promocja książki „Na łącką nutę”

Dnia 19 lutego 2015 roku, w Hotelu „Hubertus” w Rzeszowie odbyła się promocja książki „Na łącką Nutę”. Album twórczości Józefa Rysia z Łąki. 42 lata od wydania Wesela łąckiego, Józefa Rysia na nowo odkrył dziennikarz Andrzej Klimczak, który jest jednocześnie autorem opracowania. Całość poprzedza wstęp napisany przez etnografa, Andrzeja Karczmarzewskiego.

Wydawcą publikacji jest Towarzystwo Inicjatyw Społecznych GAMA z Łukawca. Partnerem wydania albumu jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Wszyscy Razem” z Łąki. W promocji książki uczestniczyli dwaj synowie Józefa Rysia – Józef i Jan, wraz z kapelą z Łąki. Obecni byli takie przedstawiciele władz samorządowych woj. podkarpackiego, gminy Trzebownisko, WDK w Rzeszowie, media, księża, organizacje pozarządowe oraz pasjonaci historii regionu. Promocja odbyła się z udziałem autora publikacji. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie i torcie.

Promocja albumu „Na łącką nutę”… odbyła się w ciepłej i miłej atmosferze. Książki rozeszły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki. W przygotowaniu jest kolejna publikacja na temat twórczości Józefa Rysia. Jej wydanie zaplanowano niebawem.