Powrót do Działalność

Organizacja imprez kulturalnych i integracyjnych

Niemal od początku swojej działalności, członkowie Stowarzyszenia współpracując z lokalnymi władzami oraz jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej zajmują się organizacją przeglądu kapel ludowych „Dolina Łącka”, który co roku odbywa się na stadionie w miejscowości Łąka.

Należące do Stowarzyszenia gospodynie przygotowują wówczas posiłki dla przybyłych gości oraz wszystkich uczestników imprezy. Dbając o rozwój kultury ludowej, przyrządzają tradycyjne polskie posiłki, będące rarytasem nawet dla najbardziej wytrawnych smakoszy. Również pozostali członkowie Stowarzyszenia odgrywają istotną rolę w organizacji spotkania m.in. poprzez kierowanie ruchem, czy dbanie o porządek na stadionie.

Równie ważną imprezą są pikniki rodzinne, organizowane z okazji Dnia Dziecka. Członkowie Stowarzyszenia dbają o to, by dzieci  spędzały ten czas aktywnie biorąc udział w grach, zabawach, turniejach sportowych czy tanecznych, ale nie tylko. Impreza ta jest też doskonałą okazją do prowadzenia zajęć z zakresu profilaktyki alkoholowej. Pod koniec spotkania następuje rozdanie nagród i upominków ufundowanych m.in. przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem”.

Często organizowane są też drobne spotkania w gronie członków Stowarzyszenia. Są to m.in. , wieczorki przy pączku (w Tłusty Czwartek), spotkania opłatkowe lub wielkanocne. W ten sposób Zarząd Stowarzyszenia wyraża wdzięczność wszystkim członkom za trud i pracę na rzecz organizacji (np. za wykonanie wieńców dożynkowych, udział w organizowaniu imprez).